زندگینامه, شهدای شهر ورزنه

شهید حسنعلی اسماعیلی

حسنعلی اسماعیلی - شهید حسنعلی اسماعیلی
%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF %D8%AD%D8%B3%D9%86%D8%B9%D9%84%DB%8C %D8%A7%D8%B3%D9%85%D8%A7%D8%B9%DB%8C%D9%84%DB%8C - شهید حسنعلی اسماعیلی

شهید حسنعلی اسماعیلی فرزند محمدعلی اولین شهیدی است که از خیل مردم محروم و مستضعف ورزنه در مبارزه با استکبار جهانی و به جرم دفاع از حکومت عدل اسلامی و آزادی از قیدوبند شیاطین شرق و غرب لباس فاخر و زیبنده شهادت به تن نمود.

شهید اسماعیلی در چهاردهم اسفند 1339 دریک خانواده محروم متولد شد. پس از طی دوران کودکی به دبستان رفت و پس از اخذ مدرک پایان دوره ابتدایی به جهت مشکلات مالی و نبود امکانات تحصیل در محل زندگی‌اش، مجبور به ترک تحصیل شد و به کمک پدر در کارگاه نجاری شتافت. پس از چند سال، پدرش براثر یک عارضه قلبی به رحمت ایزدی پیوست. این شهید عزیز ازآن‌پس سرپرستی خانواده را بر عهده گرفت.

  وی در اواسط سال 1358 به سربازی رفت و ازآنجا به سنندج اعزام شد. اندکی بعد به اهواز منتقل و از همان‌جا راهی خط مقدم جبهه شد. در این هنگام متجاوزان عراقی تا پشت دروازه‌های اهواز پیش‌آمده بودند.

شهید اسماعیلی دارای روحی بزرگ و ایمانی استوار بود. حسن خلق و راستی گفتارش زبانزد خاص و عام بود و همیشه چهر ه ای خندان داشت.

پس از اقامت چندماهه در جبهه  برای آخرین بار به ورزنه مراجعت نمود. اما این بار چهره‌اش از همیشه  نورانی‌تر بود. هنوز چند روزی از مراجعت او به جبهه نگذشته بود که در تاریخ 1359/10/15 در اولین حمله دلیرمردان سپاه علیه کفار بعثی در اثر اصابت موشک به خودرو حامل او بدن مطهرش زنده‌زنده در آتش بیداد سوخت و بدین‌سان به جوار رحمت حق پیوست و به فوز عظیم شهادت نائل گردید.

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

قسمت‌هایی از وصیت‌نامه شهید حسنعلی اسماعیلی

من یک سرباز هستم و تاجان دارم  و تا خون در رگ‌هایم جریان دارد و تا قلبم در تپش است مقاومت می‌کنم و جلو فساد و ضدیت با دین و اسلام را می‌گیرم. آرزوی حتمی من این است که بتوانم جانم را فدای اسلام کنم و شهید شوم و این شهادت شیرین‌کامی من است.

مادر جان از تو می‌خواهم بعد از شهادت من اصلاً گریه نکنی که پسرت کشته‌شده است نه پسرت زنده است و البته شهیدان همه زنده هستندناراحت مشو از اینکه من نیستم. بگذار من شهید بشوم تا دیگران بدانند درراه انقلاب اسلامی جان هیچ قابلی ندارد و بدان در آخر پیروزی با حق است.

” والسلام
منبع: کتاب شهدای شهر ورزنه
%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF %D8%AD%D8%B3%D9%86%D8%B9%D9%84%DB%8C %D8%A7%D8%B3%D9%85%D8%A7%D8%B9%DB%8C%D9%84%DB%8C 2 - شهید حسنعلی اسماعیلی
5/5 ( 1 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *